Pandemi Sürecinde Proje Faaliyetleri

COVID-19 pandemisi ile birlikte, toplumsal yaşam ve çalışma hayatımız en azından bu süreci atlatana kadar bir uyum sürecine girdi. Biz de projemiz kapsamında yürütülmekte olan faaliyetlerimize, proje ekibimizin ve paydaşlarımızın sağlığı ve güvenliği için alınan önlemler çerçevesinde devam ediyoruz.

Bu süreçte yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanında verilecek eğitimlerin ihtiyaç analizi tamamlandı. Eğitim müfredatları belirlendi. Eğitim katılacakların listesi netleştirildi.

Şubat – Mart 2020 döneminde üniversite ve belediyelerin yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği yatırımlarına yönelik düzenlenecek saha ziyaretleri ve saha çalışmaları için ihtiyaç değerlendirme raporları hazırlandı.

Ayrıca, üniversiteler tarafından yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanında geliştirilen Ar-Ge projelerine yönelik verilecek teknik destek için başvuru portalı 24 Şubat 2020 tarihinde açıldı, destek başvurusuna yönelik duyuru resmi kanallar, basın ve sosyal medya aracılığıyla yapıldı. Portal üzerinden alınan başvurular değerlendirildi ve destek alacak projeler 5 Haziran 2020 tarihinde www.yevdes.org sitemizde açıklandı.

Pandemi kısıtlamaları nedeniyle ;ertelenen  faaliyetlerimiz için de yeni bir takvim belirlendi. Buna göre;

  • Şubat ayında başlatılan ve destek alacak belediye ve üniversitelere yapılacak olan ön saha ziyaretlerinin Temmuz ayında devam etmesi,
  • Mayıs 2020 – Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan ve 8 hafta sürecek eğitim programının Eylül 2020’de başlaması,
  • Üniversiteler tarafından geliştirilen Ar-Ge projelerine yönelik verilecek teknik destek kapsamında AB Üyelerine yapılacak çalışma ziyaretlerinin 2021 yılında gerçekleştirilmesi planlanıyor.