Belediyeler ve Üniversiteler için Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi (YEVDES) kapsamında Ankara’da düzenlenecek eğitim programına katılım için yapılan başvurular sonuçlandı.

25 Kasım 2019 – 27 Aralık 2019 tarihleri arasında basvuru.yevdes.org adresi üzerinden erişime açılan Çevrimiçi Başvuru Aracı vasıtasıyla yapılan başvurular sonucunda, proje iş tanımına uygun olarak, başvurusunu tamamlayan 1128 kişi arasından eğitimlere katılacak 800 kişi belli oldu.

Eğitime katılacak kişilerin seçiminde, kurumların coğrafi dağılımı, enerji verimliliği ve/veya yenilenebilir enerji alanında kurumlar tarafından yapılan proje başvurularının tematik dağılımı, kurum içinde görev yapılan departman, cinsiyet eşitliği, aynı kurum ya da aynı birimden başvuru yapan kişi sayısı, başvuru yapan personelin hangi düzeyde görev yaptığı, coğrafi bölgelere göre kurumların spesifik eğitim ihtiyaçları, başvuru sahibi personelin eğitim düzeyi ve çalışma deneyimi gibi kriterler dikkate alındı.

Eğitim programı kapsamında yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği uygulamaları ve yatırımlarına ek olarak, sürdürülebilir enerji finansmanı, enerji projeleri yönetim döngüsü ve yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği farkındalığı gibi konular işlenecek. Teorik eğitime ek olarak, Ankara içinde bulunan örnek bina ve işletmelere de saha gezileri düzenlenecek.

COVID-19 salgını sebebiyle ertelenen eğitimlerin, 2020 yılının Eylül ayında başlaması planlanıyor.

Proje ofisi, program detaylarıyla ilgili olarak kurumlarla irtabata geçecek ve personelin eğitime katılım durumlarıyla ilgili teyit alacaktır. Eğitime katılamayacağı beyan edilen personel yerine, başvuru sırasında aday gösterilen ve 800 kişilik listede yer almayan kişilere öncelik verilecek şekilde yeni isimler belirlenecektir.
asdasa
asdasa