Belediyeler ve üniversiteler tarafından geliştirilen ve YEVDES projesi kapsamında teknik destek almak üzere önceliklendirilen 160 proje için saha ziyaretleri başladı.

06.02.2020 tarihinde yenilenebilir enerji uzmanımız Faruk Telemcioğlu, Ankara Üniversitesi Gölbaşı Kampüsünde 16,000 m2 büyüklüğündeki alanda kurulması planlanan güneşenerjisi santrali için üniversite personeliyle bir araya gelerek incelemelerde bulundu. Yine aynı tarihte enerji verimliliği uzmanımız Arif Künar, Ankara Üniversitesi Gölbaşı Kampüsünde ve Bilkent Üniversitesinde üniversite personeliyle bir araya gelerek enerji verimliliğinin artırılması planlanan binaları ziyaret etti.

19 – 21 Şubat tarihlerinde de Lüleburgaz Belediyesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa Belediyesi ve Çorlu Belediyesi ziyaret edilerek binalarda ve tesislerde enerji verimliliğinin artırılması ve arazide güneş paneli uygulaması projeleri yerinde incelendi.

Çorlu Belediyesi

Çorlu Belediyesi’nde Asfalt Plenti’nin Enerji Verimliliği’nin Artırılması

27 – 28 Şubat tarihlerinde ise Bursa Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, Gürsu Belediyesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ziyaret edilerek güneş paneli uygulamaları, biyogaz, rüzgar santrali, binalarda enerji verimliliği projeleri yerinde incelendi.

Nilüfer Belediyesi Arazi’de Güneş Paneli Uygulaması

Hem üniversitelerde hem de belediyelerde YEVDES projesine yoğun ilgi gösterilirken, kurum mensupları ve proje uzmanları, enerji verimliliği potansiyelini artırmak ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapmak için atılması gereken adımlarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.