T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın nihai faydalanıcısı olduğu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Belediyeler ve Üniversiteler için Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi (YEVDES) kapsamında yürütülmekte olan eğitim programı, 5-11 Temmuz 2021 ve 9-15 Ağustos 2021 tarihleri arasında Ankara’da devam edecektir. Daha önceden ilan edilen listelerde yer alan ve eğitime katılmayan personelden boşalan kontenjanlar için, belediyelerden yapılacak yeni başvurular değerlendirilecektir.

Eğitim programı yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği uygulamalarına ek olarak, sürdürülebilir enerji finansmanı ve proje döngüsü yönetimi konularını kapsamaktadır. 7 gün sürecek eğitim programı kapsamında ayrıca, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarında iyi uygulama örneklerini gözlemlemek için Ankara’da bulunan tesis ve kuruluşlara saha ziyaretleri düzenlenmektedir.

Katılımcıların yol, konaklama, yemek ve şehir içi ulaşım giderleri proje tarafından karşılanmaktadır.

Programa katılacak kişilerin bağlı bulundukları kurumdan ilgili tarihleri kapsayan bir görevlendirme yazısı almaları gerekmektedir.

Başvuru formunu 1 Temmuz 2021 Perşembe günü mesai bitimine kadar aşağıdaki adresten doldurmanızı rica ederiz.

Başvuru formuna ulaşmak için linke tıklayarak formu doldurabilirsiniz:  https://forms.gle/nzNZkomvsafFifcu7